Propozice

 

Start:
Buková areál Brůdek. První dvojice v 10:00.

 

Prezentace:
Prezentace před závodem v sobotu 26. srpna od 8:00 do 9:00 v areálu startu – cíle. Výklad trati v 9:40.

 

Popis závodu:

Orientační závod dvojic na horských, krosových/trekových kolech. Letos je vypsána i kategorie elektrokol. Závod je pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Závod je určen jak opravdovým sportovcům, tak amatérům nebo
rodinám s dětmi. Na místa v terénu bude umístěno dostatek kontrol a každé přiřadíme počet bodů podle obtížnosti jejího dosažení. Cílem účastníků je
sesbírat co nejvíce bodů v časovém limitu. Trať si volí každý sám, aby se včas vrátil a přitom sesbíral maximum bodů. Ve dvojici se musíte pohybovat celou dobu závodu a pokud se rozdělíte, bude Váš tým diskvalifikován. Na všechny kontroly se musí dostavit oba z dvojice. Dodržování pravidel kontrolují komisaři na trati, kteří podvádějící dvojici vyloučí. Je naopak povolena vzájemná pomoc ve dvojici (tlačení, gumicuk atd.)

 

Trať:
Trať závodu si volíte sami, podle toho, jaké kontroly zvládnete navštívit a jak moc budete bloudit. Cílem není navštívit všechny kontroly, ale navštívit ty,
které Vám přinesou nejvíce bodů ve stanoveném limitu. Pozdní příjezd se penalizuje.

 

Kategorie:
MM … Muži
DD … Ženy
MD … Mix
DJ … jeden z účastníků mladší 15 ti let

Š (špunti) … dospělý + dítě, které ještě samo nešlape (sedačka, vozík)

EL … elektrikáři

 

Cíl a vyhlášení výsledků:

Cíl bude na stejném místě jako start. Časový limit budou mít všechny kategorie 5 hodin od startu, kromě kategorie Š, která má časový limit 3 hodiny. Výsledky počítáme po dojezdu a okolo 16:00 je vyhlásíme.

 

Bodování, kontroly:

Kontroly v terénu obodujeme v rozmezí od 10 do 80 bodů dle obtížnosti jejich dosažení. Číslo kontroly udává zároveň bodový zisk.
Jednotlivé kontroly budou označeny bílo-oranžovými orienťáckými lampiónky a na každou z nich umístíme orienťácké kleště očíslované, aby nebylo možné jednotlivé kontroly zaměnit. Kleštěmi se procvakává hrací kartička. Od součtu získaných bodů za posbírané kontroly odečítáme penalizaci za pozdní příjezd. Prvních 5 minut 2 body za každou započatou minutu zpoždění, od 6. minuty 5 bodů za každou započatou minutu zpoždění, od 11. minuty pak 10 bodů za každou započatou minutu zpoždění. Příjezd o více jak 60 minut po limitu znamená ve všech kategoriích diskvalifikaci. Nasbírané body kontrolujeme z neroztržené kartičky. Pokud ji někdo ztratí nebo ji přiveze nezpracovatelnou, budeme muset tým vyřadit ze závodu.

 

Jak se určuje pořadí:

Hlavním úkolem je posbírat co nejvíce bodů. Když nasbíráte například 400 bodů, ale přijedete 6 a půl minuty po limitu, získáte 20 penalizačních bodů, tedy máte výsledných 380 bodů. Druhým kritériem je čas, jaký jste na sesbírání bodů potřebovali. Když bude mít jiný tým také 380 bodů, ale bude mít lepší čas, bude v pořadí před Vámi, protože na získání stejného počtu bodů potřebovala méně času.

 

Mapy:
Na závod připravíme speciální cykloturistické mapy se zakreslenými kontrolami. Jednu mapu do dvojice dostanete v okamžik startu, popis kontrol obdržíte při prezentaci. Pro orientaci v terénu je zakázáno využívat jakékoliv navigační systémy, navigace v mobilních telefonech apod.

 

Doporučené vybavení:

Horské, krosové nebo trekové kolo, občerstvení a pití na cestu, mobilní telefon, mapník a samozřejmě helma a jiné povinné vybavení.

 

Startovné:
Startovná za dvojici je 450 Kč

Kategorie Špunti 300 Kč

Co dostanu za startovné:

V ceně startovného je oběd po závodě, nápoj (pivo nebo limo) a krásný zážitek. Pro první tři v každé kategorii diplom a medaile. Při
online registraci do 21.8. 2023 účastnická medaile. Možná bude i nějaká cena pro nejlepší.

 

Registrace:
Registrace týmu na: https://bukovskybloudil.cz/registrace/

Maximální počet týmů je 50.

 

Podmínky účasti:

Jsou na této stránce a určitě si je prosím důkladně pročtěte! Na akci budou pořizovány videa a fotografie, které mohou být použité na webu a facebooku pořadatele.

Pokud s podmínkami nesouhlasíte, máte problém s pravidly uvedenými v těchto propozicích, neregistrujte se a nejezděte k nám.

 

Bezpečnost:
Závod se jede na vlastní nebezpečí a za plného provozu.

Účastníci musí dodržovat pravidla silničního provozu.

 

V případě jakýchkoliv dotazů pište na bukovsky.bloudil@gmail.com